Dla kogo nie jest Tarot?

Kto i dlaczego nie powinien korzystać z Tarota?

Tarot to talia standardowo 78 kart pokrytych różnego rodzaju obrazami mającymi indywidualne znaczenie. 

Już od średniowiecza służyła ona ludziom jako wskazówka na drodze życie, pomagała zrozumieć przeszłość, zaakceptować teraźniejszość lub przybliżyć przyszłość. To właśnie te właściwości sprawiły, że przez bardzo długi okres Tarot uznawany był jako narzędzie zła, symbol Diabła. 

Czy słusznie? 

Karty same w sobie przecież nie są złe, to osoba która ich używa nasącza je swoją energia oraz intencjami. Są jedynie narzędziem, nie sprawcą. Wiele osób obwinia je za to, co dzieje się w ich życiu, uważają, że gdyby nie wiedzieli co się stanie, żyłoby się im lepiej. Takie stwierdzenie może działać w sytuacji, w której zakładamy, że to co pokaże nam Tarot jest nieodzowne oraz przypieczętowane przez los. 

Tarot nie daje Ci gwarancji tego, że coś się wydarzy, pokazuje on jedynie najbardziej prawdopodobny przebieg wydarzeń, jako naturalnego następstwa energii jaką emanujesz w momencie stawiania rozkładu. Pamiętaj, zawsze możesz mieć wpływ na swoje życie.

Kto nie powinien korzystać z Tarota?

Oto kilka przykładów.

Osoby, które oczekują stuprocentowej gwarancji. 

Jeśli zwracasz się prośbą do Tarocistki, aby powiedziała Ci, co się wydarzy, aby móc “robić swoje”, to nie jest dobra intencja. To często oznacza działania sprzeczne z tymi, które pojawiły się w kartach. 

Tarot ma być dla Ciebie wskazówką, drogowskazem do Twojego celu, nie środkiem do jego osiągnięcia. 

Jeśli masz złe zamiary, planujesz kontynuować swoje działania na cudzą niekorzyść, a jednak Twoja moralność potrzebuje zapewnienia, że “wszystko będzie dobrze” – nie sięgaj po mądrość kart Tarota. 

Osobom niepełnoletnie. 

Nie ma to związku z prawną dojrzałością, ponieważ jak wiemy, osoby młode często cechuje wyjątkowa świadomość swoich działań, jednak z tym, że są to osoby, które dopiero kreują swoją życiową ścieżkę. 

W poszukiwaniu swojego powołania, wewnętrznego Ja czy celu możemy nieświadomie pójść drogą, która została nam “narzucona” w kartach, nie zwracając uwagi na to, że to jedynie podpowiedź, która zadziała dopiero zastosowana do naszych nawyków oraz codzienności. 

Gdy znajdziesz swoje miejsce na Ziemi oraz nakierujesz swój życiowy kompas na konkretny punkt, to możesz rozpocząć swoją przygodę z Tarotem, jego świadome użycie pomoże Ci wprowadzić harmonię oraz spokój do Twojego wnętrza.

Kobiety w ciąży.  

Przy tej regule zdarzają się wyjątki, jednak należą one do rzadkości, zależą od tematyki pytań i sytuacji w jakiej dana osoba się znajduje oraz indywidualnych czynników. 

Dlaczego powinno się unikać takich rozkładów? 

Ponieważ energia życia rozwijającego się w kobiecie może wpływać na jej wibracje energetyczne i dawać mylny obraz wróżby.  Rozkład który, wydawać by się mogło, rezonuje z daną osobą, może wcale nie być zgodny z jej podświadomymi uczuciami. A to wszystko za sprawą mieszanki energii, emocji, pod wpływem których się znajduje. Lepiej stawiać Tarota wtedy, gdy energie dwóch dusz się nie mieszają. 

Kto może skorzystać z Tarota?

Każdy, kto nie wlicza się do wyżej wymienionych grup oraz chce poprawić świadomość swojego życia. Pamiętaj, karty nie zrobią Ci nic złego, jeśli podejdziesz do nich z szacunkiem i otwartą głową. 

Kup 10 pytań do kart Tarota

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top