Jak zacząć medytować?

Jak medytować?

W dzisiejszych czasach wielu osobom joga czy też medytacja kojarzy się z internetowym trendem lub czymś przeznaczonym wyłącznie dla mnichów i wyznawców religii wschodu. Trzeba przyznać, że rosnące globalnie  zainteresowanie tą praktyką spowodowało, iż często medytacja odbierana jest jako coś płytkiego i nieskutecznego, wykonywanego wyłącznie dla zachowania pozorów. Nic bardziej mylnego. 

Medytacja wykonywana poprawnie to nic innego jak prawdziwa podróż w głąb swojego umysłu i organizmu. To narzędzie które pozwoli Ci poznać zakamarki siebie, o których wcześniej nie miałeś pojęcia. Otworzy przed Tobą drzwi, o których do tej pory nie wiedziałeś, że są zamknięte. Nauczy rozpoznawać sygnały, jakie Twoje ciało wysyła do Ciebie oraz uwrażliwi Twoje zmysły na otaczający Cię świat.

Jak zacząć medytować?

Zacznij od wybrania miejsca, w którym chcesz oddać się medytacji. Powinno być ciche, spokojne, najlepiej oddalone od zgiełku domostwa lub miasta, przestrzeń, w której będziesz mogła swobodnie “wyłączyć się ze świata na jakiś czas. Następnie skupiamy się nad wyborem wygodnej pozycji, to bardzo ważne, aby była ona komfortowa, najmniejsza niewygoda może zaburzyć Twój strumień świadomości.

Dla osób początkujących najbardziej wskazana jest pozycja siedząca lub leżąca, ponieważ gwarantuje ona równomierne podparcie nóg i pleców. Przed pierwszą medytacją, wypróbuj kilka pozycji, aby odnaleźć tą właściwą. Jeżeli po kilku minutach bezruchu nie czujesz bólu, rozciągania ani drętwienia – znalazłeś tą właściwą.

Gdy już zajmiesz swoją pozycję, zamknij oczy i zacznij głęboko oddychać. Nie spiesz się, to ma wprowadzić Twój organizm w stan uspokojenia, obniży się Twoje tętno, a Twoje ruchy staną się bardziej powolne. Z każdym wdechem wyobrażaj sobie, jak tlen dociera do każdej części Twojego ciała, najpierw głowy, karku, następnie ramion, dłoni, tułowia, poczuj jak dociera do każdego organu, ładuje go energią.

Gdy już wprowadzić swoje ciało w ten stan, czas na umysł. Spróbuj go wyciszyć,  wyobraź sobie białą otchłań, do której wrzucasz wszystkie męczące Cię myśli, tak, aby Twoja głowa pozostała czystą kartą. Spróbuj wyizolować swój umysł, tak, aby zewnętrzne bodźce do Ciebie nie docierały, a przynajmniej nie ze standardową mocą, mają być jedynie tłem. Pozwól swojemu umysłowi błądzić, niech myśli które pojawią się w Twojej głowie będą przypadkowe, pozwól im płynąć swoim nurtem, nie steruj nimi.

Do medytacji możesz także wykorzystać muzykę o odpowiedniej wibracji. Na moim kanale You Tube znajdziesz całą playlistę z muzyką medytacyjną o różnych częstotliwościach. Dzięki tej muzyce czyścisz czakry, zrelaksujesz się, oczyścisz swoją aurę, przyciągniesz miłość, obfitość, bogactwo do swojego życia i zamanifestujesz swoje marzenia.

Sprawdź tutaj: MUZYKA DO MEDYTACJI

Czas jaki poświęcisz na medytację nie jest odgórnie określony, dla każdego jest kwestią bardzo indywidualną. Gdy chcesz zakończyć praktykę, nie rób tego gwałtownie. Zacznij od minimalnych ruchów palcami u stóp i rąk, “przyzwyczajaj’ swoje ciało do rzeczywistości i bodźców jakie zaraz nadejdą.

Zacznij wykonywać powolne ruchy rękami, zacznij delikatnie kręcić głową na boki, jednak wstrzymaj się z otwieraniem oczu do samego końca, ponieważ właśnie ta czynność zakończy Twoją podróż.  Aby medytacja była w pełni zakończona, na koniec wyraź swoją wdzięczność za praktykę – sobie, energii czy Istocie Wyższej. 

Dlaczego warto medytować?

Medytacja to praktyka, która nie dość, że działa na nasz umysł, wpływa również korzystnie na nasze ciało. Obniża ciśnienie krwi, pozwala na głęboki i spokojny sen oraz zwiększa jego jakość, redukuje Twój codzienny poziom stresu, eliminuje napięcie, poprawia koncentrację oraz zdolność do nauki. Pozwala na większą kontrolę nad swoim umysłem, pomaga radzić sobie z negatywnymi emocjami lub traumami, poprawia Twoje samopoczucie. Zacznij przygodę z medytacją już dzisiaj, zwiększaj komfort swojego życia bez wychodzenia z domu.

Głęboka medytacja pozwala oczyścić energię. Jeśli chcesz wykonać rytuał oczyszczający, to skorzystaj z zestawu do rytuału oczyszczającego, który przygotowałam specjalnie dla Ciebie.  Kliknij w obrazek poniżej, aby sprawdzić zestaw do rytuału oczyszczającego ciało, umysł, duszę i przestrzeń.

Kup zestaw do rytuału oczyszczającego energię

             Jeśli chcesz oczyścić energię, przestrzeń, a przy okazji wykonać czarną sól, to wybierz

             rytuał oczyszczający energię z prostą instrukcją wykonania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top