Jak wpływają na nas fazy Księżyca?

Księżyc i jego znaczenie w naszym życiu

Czy zastanawiałeś się kiedyś jaki wpływ na nas i nasze życie ma Księżyc? Ten odległy punkt na niebie ma większą siłę i moc niż może Ci się wydawać. Już nasi przodkowie zaobserwowali jego bezpośrednie działanie na człowieka oraz otaczającą go naturę. Będąc świadomym faz księżyca oraz ich znaczenia, możesz stosować tą wiedzę  jak swojego prywatnego przewodnika po życiu, wiedzieć jak i kiedy podejmować działania które są dla Ciebie ważne, odnaleźć najlepszy czas na odpoczynek i podejmowanie decyzji. Poniżej znajdziesz podstawowy podział cyklu Księżyca z opisem jego właściwości.

NÓW

Czas w którym księżyc się “rodzi”. To najlepszy cykl do rozpoczęcia swoich działań, podjęcia istotnych decyzji. To moment, w którym nasze ciała napełnione są energia sprawczą, twórczą. Jeśli chcesz podjąć walkę z nałogiem lub sprostać postanowieniu – zacznij w nowiu, przebieg procesu powinien być dla Ciebie mniej uciążliwy, a Ty wytrwalszy w swojej determinacji. To również najlepszy okres na medytację oraz oczyszczenie, wykorzystując płodność natury, nasze ciała mogą kumulować większą ilość dobrej energii. W tym czasie najlepiej wstrzymać się od rytuałów magicznych, magia jest wtedy w fazie regeneracji.

KSIĘŻYC PRZYBYWAJĄCY

Czas, w którym księżyc ma kształt litery “D”, dopełnia się, rośnie. Podczas tego cyklu najlepiej zadbać o dobre odżywienie organizmu, zacząć magazynować siły. To również okres, w którym kreatywność jest największa, czujesz, że Twój wewnętrzny motor napędowy jedzie z pełną prędkością. Uważaj jednak, ponieważ wraz ze wzmacnianiem ciała, podczas tej fazy jesteśmy najbardziej podatni an przybieranie na wadze. Ze względu na kumulowanie energii, to najlepszy okres na przeprowadzanie rytuałów ochronnych i wzmacniających, które będą otaczać Cię bezpieczeństwem i dodawać motywacji w chwilach zwątpienia, a także przyciągających np. miłość czy pieniądze.

PEŁNIA

Czas kulminacji i zbiorów. Podczas pełni jesteśmy najbardziej pobudzeni, ciężko nam również panować nad swoimi emocjami. Silne pożądanie, niespodziewana agresja, niecodzienna bezsenność, burza hormonów – to tylko kilka przykładów skutków  których możesz doświadczać podczas pełni. Działania które podejmiesz w tym czasie, będą bardziej intensywne, trwałe i długofalowe. W przypadku chronicznych chorób, ich objawy będą silniejsze i bardziej uciążliwe, jednak leki do nich przyjęte zadziałają mocniej. To dobry moment na przeprowadzanie rytuałów przywracających zdrowie, miłosnych – to również odpowiedni moment na wzmocnienie rytuałów pod których wpływem już jesteś.

KSIĘŻYC UBYWAJĄCY

Czas odpoczynku i refleksji, księżyc zaczyna maleć. To idealny moment na zakończenia, eliminację swoich problemów oraz zatrzymanie się i przemyślenie swoich działań. Jeśli tkwisz w toksycznej relacji, podczas tego cyklu łatwiej będzie Ci się z niej uwolnić. Skup się na wewnętrznym wyciszeniu, i refleksji nad życiem, usuwaniu przeszkód ze swojej drogi do celu. Podczas tej fazy najlepiej wychodzi przeprowadzanie rytuałów oczyszczających, usuwających zło z naszej energii, ściąganie klątw – energia płynąca z księżyca pomaga nam naturalnie oczyścić aurę.

Stosowanie tych wskazówek w swojej codzienności pomoże Ci osiągnąć harmonię, spokój ducha oraz pewność siebie we wszystkich aspektach życia. 

 

Kup zestaw do rytuału oczyszczającego energię

             Jeśli chcesz oczyścić energię, przestrzeń, a przy okazji wykonać czarną sól, to wybierz

             rytuał oczyszczający energię z prostą instrukcją wykonania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top